• Bruck, 2017. április 2.
  • Morva Kupa
  • Fodor Géza, DD2 Master 1. hely
  • Krózser Menyhért, Micro Max 12. hely

Fodor Géza uralta a mezőnyt a DD2 Mastersben, Krózser Menyhért pedig nem mindennapi versenyszituációkat élt meg Micro Maxban.

Felkészülési versenynek szánta az MHH Kart Team a Morva Kupa brucki fordulóját. Két héttel később ugyanis itt rendezik a CEE második futamát és mivel a télen új aszfaltborítást és részben új rázóköveket kapott a pálya, érdemes volt a megváltozott körülményekkel megismerkedni.

A csapat frontembere, Fodor Géza kiválóan teljesített, hiszen mind a három futamot megnyerve a DD2 Masters mezőny első helyén végzett. A junior versenyző, Krózser Menyhért számára nem úgy alakult a hétvége, ahogy tervezte, de számos olyan versenyszituációt élt át, amelyeket a legjobb egy nem bajnoki futamon megtapasztalni. Így, ha az eredmény ezúttal el is maradt, mindenképpen hasznos volt a verseny.

„Nagyon jó teszt volt a hétvége – mondta Fodor Géza. – Két hét múlva Bruckban versenyzünk a CEE-n, és mindig számít, ha friss pályaismerettel érkezel egy versenyre. A télen ráadásul újra aszfaltozták a pályát, néhol szélesebb lett, javarészt kicserélték a rázóköveket is, amitől megváltozott a karaktere. Hasznos volt ezzel megismerkedni, bár az időjárási körülmények és az aszfalt felgumizása sem lesz ugyanolyan, mégis egy jó alapbeállítással utazhatunk a bajnoki futamunkra.

A verseny jól sikerült, az időmérőn második lettem, a három futamot pedig megnyertem, így összesítettben is az élen végeztem. Sajnos az idén nem olyan erős a Morva Kupa mezőnye, de a győzelem, az mindig győzelem és a hasznos tapasztalatok mellett az eredménynek is örülök.”

Krózser Menyhért számára sokkal inkább hullámvasút volt a verseny, amelyen édesapja, Krózser Menyhért senior ezúttal nem csak csapatvezetőként, hanem szerelőként is bemutatkozott.

„Tapasztalatszerzés volt a célunk a versenyen, ami végül is sikerült – mondta Krózser senior. – Menya az időmérőn ötödik lett, de az első futamon kilökték és az utolsó helyre esett vissza. A második futamban a 12.-ről feljött a hatodik helyre. A harmadik futamban pedig már éppen elkapta volna az üldözőbojt, amikor túlságosan is megtámadta a sikán kijáratát, megforgott és a 10. helyre esett vissza.

Eredmény szempontjából nem ez volt a legjobb hétvégénk, de tapasztalatszerzésre nagyon jó volt. Akár arra, hogy hogyan lehet az utolsó helyre visszaesve, hideg fejjel felzárkózni, akár pedig arra, hogy meddig feszegetheti az ember a saját határait. Remélem, két hét múlva, a bajnoki futamon eredményesebbek leszünk.”