A Jordán Rali szégyenteljes alakulása Sébastien Loeböt sem hagyta szó nélkül. Loeb és Hirvonen egyébként a rali történelem talán két leginkább olyan versenyzői, akik fáznak mindennemű sportszerűtlen megmozdulástól vagy csapatsorrendtől.
„Teljesen meglepődtem” – mondta Loeb, csapata taktikai döntéséről, mely szerint a Jordán Rali utolsó napján Ogier korai érkezéssel előtte rajtolt. „Egyáltalán nem számítottam ilyesmire. Ültünk az autóban, beszélgettünk, egyszer csak megjött (Ogier) és előttünk elrajtolt.”
„Nehéz dolog. Ez a taktika nem sport(szerű). Ez az egész egy kicsit olyan volt, mint egy sakkjátszma amit Malcolm (Wilson) és (Olivier) Quesnel játszanak, mi meg a sofőrök vagyunk. Egyáltalán nem jó.”
Loeb egy másik nyilatkozatában a megoldásra is tett egy javaslatot, amely pofonegyszerű:
„Ki kell találnunk, hogyan változtassunk ezen a helyzeten, és az összes versenyző egy lehetőségről beszél: a shake down legyen egyben kvalifikáció is.”
„Mindenkinek négyszer kell teljesíteni a shake downt (ez már most szabály). Az első három alkalommal letakarítjuk a pályát, a negyedik alkalommal pedig mérik az időnket. A leggyorsabb versenyző választ rajtpozíciót az első napon. Ez után a versenyt vezető választja ki a rajtpozícióját a következő napokon. Ez fair lenne mindenki számára, és mindenki azonos eséllyel indulna. A sport oldaláról ez teljesen fair lenne.”
„Ettől érdekesebbek lennének a shake downok is. Jó sztori lenne a média számára, és megoldanánk ezt a problémát. Így még akár kétnapos versenyek is működhetnének, mert néhány futamon az első két nap tényleg nem történik semmi, csak taktikázunk, és csak vasárnap van igazi verseny.”
Én ehhez hozzátennék még egy dolgot. Nem tudom, az olvasók mennyire figyelik a Formula–1 eseményeit, de ott illemkódex kidolgozását sürgetik, mert Lewis Hamilton Ausztráliában ki merte pörgetni utcai Mercedese kerekét, amitől néhányan azonnal maguk alá pisiltek hiszti rohamukban. Én inkább az illemkódexba azt foglalnám bele, hogy akit hazugságon kapnak, azt egy életre tiltsák el a sporttól. És akkor nem lesznek ilyen ötperces komputercserék sem.